ADR semineri ile tehlikeli madde taşınmasında yeni uygulamalar anlatılacak

ADR semineri ile tehlikeli madde taşınmasında yeni uygulamalar anlatılacak


Kimya sektörünün dünya pazarında güçlü bir konuma gelmesinin yanı sıra ihracatçının sektörel bilgi eksikliğinin giderilmesi konusunda da faaliyetler yürüten İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği), düzenleyeceği seminer ile karayolunda tehlikeli madde taşımacılığı ile ilgili yeni uygulamaları ihracatçılara anlatacak.

Kimya sektöründe yoğun olarak kullanılan tehlikeli maddelerin taşınması sırasında dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var. Üretilmesi, etiketlenmesi, ambalajlanması, taşınması, depolanması, kullanılması ve piyasaya sürülmesinin özel koşullarla gerçekleşmesini gerekli kılıyor. "Tehlikeli Malların Karayoluyla Uluslararası Taşınmasına ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) çerçevesinde yürürlüğe giren ve Resmi Gazete'de yayınlanan "Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik” kapsamında başlatılan yeni uygulamalar da kimya ihracatçısını yakından ilgilendiriyor.

 

İKMİB’in, 22 Mayıs 2015 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonunda 13.30 - 16.30 saatleri arasında düzenleyeceği "Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik (ADR) Semineri”de tüm değişiklik ve uygulamalar ihracatçılara anlatılacak. Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD) Meclis Üyesi Mustafa Bağan ile W.L.Gore&Associates (GMBH) Türkiye Satış Sorumlusu Melih Akdeniz konuyla ilgili sunumlar gerçekleştirecek.

 

Seminerde; tehlikeli maddeleri gönderenlerin, alıcıların, dolduranların, yükleyenlerin, boşaltanların, paketleyenlerin, taşımacıların ve tehlikeli maddeleri taşıyan her türlü taşıt sürücüleri veya operatörlerinin hak, sorumluluk, yükümlülük ve çalışma koşullarına ilişkin belirlenen yeni usul ve esaslar ile ambalajlar için yeni uygulamalar ele alınacak.

 

Bilgi için:

İlyada İletişim 0212 273 23 32

Ayşe Sevinç 0530 580 77 88 ayse@ilyada.com.tr

Sevcan Çarkcı 0542 646 15 10 sevcan@ilyada.com.tr