AKPA KİMYA A.Ş. Organik Kimyasallarda İhracat 2.si oldu

AKPA KİMYA A.Ş. Organik Kimyasallarda   İhracat 2.si oldu


İKMİB tarafından verilen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde, organik kimyasallar kategorisinde 2016 yılının İhracat İkincisi, AKPA KİMYA A.Ş oldu.

 

İKMİB’in üye firmalarını başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla düzenlediği 2016 İhracatın Yıldızları Töreni’nde, organik kimyasallar dalında ihracat ikincisi AKPA KİMYA A.Ş. oldu.

 

14 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en büyük ihracatçı ilk üç ihracat sektöründen biri olan kimya sektörünün önde gelen firmalarından AKPA Kimya A.Ş, %100 yerli sermayeye sahip.

 

AKPA Yönetim Kurulu Başkanı Kemal DARCAN, ödülü alırken 20. yılını geride bırakan AKPA KİMYA A.Ş.’nin bu başarısından dolayı ülkemiz adına duydukları gururu dile getirerek şunları söyledi:

 

"20 yıl evvel, tamamen kendi mühendislik ekibimiz ve teknolojimizle çıktığımız yolda, bugüne dek yenilikçi vizyonumuz ve sektöre öncü Ar-Ge yatırımlarımız ile rekabet gücümüzü hem yurtiçinde hem yurtdışında artırdık.

 

Bilim ve Sanayi Bakanlığı’nın tescili ile aldığımız Ar-Ge Merkezi unvanı da bu konudaki bir diğer gururumuz. Yurtiçindeki satışlarımızın yanında özellikle Orta Doğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere 6 kıtada 60’a yakın ülkeye aktif ihracat gerçekleştiriyoruz.

 

Bu çalışmalarımızın hepsinde önem verdiğimiz en önemli konu ise, müşteri ihtiyaçlarını yakından anlayarak müşteriye özel çözümler sunabilmektir.”

 

www.akpakimya.com