Ak-Kim Kimya'nın yeni Ar-Ge Direktörü Dr. Bernhard Müller oldu

Ak-Kim Kimya'nın yeni Ar-Ge Direktörü Dr. Bernhard Müller oldu


 

Akkök Holding’e bağlı Ak-Kim Kimya’nın yeni Ar-Ge Direktörü Dr. Bernhard Müller oldu. 1 Mayıs 2015 tarihi itibariyle göreve başlayan Bernhard Müller, son olarak Almanya’nın Hamburg şehrindeki BSN Medical’de Global Ar-Ge Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.


Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Henkel’de başlayan Dr. Bernhard Müller, 1997-2008 yılları arasında Çin’deki ve Almanya’daki şirketlerde Üst Düzey Ar-Ge ve İnovasyon Yöneticisi olarak görev yaptı. Dr. Müller, 2008 ve 2012 yılları arasında ise Cognis’in Almanya merkezinde Beslenme ve Sağlık Ürünleri Global Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve BASF’nin Almanya merkezinde Beslenme ve Sağlık Ürünleri Üst Düzey İnovasyon Yöneticisi olarak çalıştı.


Almanya’da bulunan Eberhard Karls Üniversitesi, Kimya Bölümünden master ve doktora derecelerini alan Dr. Bernhard Müller, aynı zamanda WHU Vallendar Koblenz Üniversitesi Teknik Pazarlama Mühendisliği mezunudur. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Bernhard Müller; 1965 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.


Ak-Kim Hakkında

 Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Ak-Kim, 1977 yılından bu yana Akkök Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ak-Kim, Yalova ve Çerkezköy’de yaklaşık 300 bin m2’lik bir alana kurulu, yüksek teknolojiye sahip 3 fabrika ve 20’ye yakın üretim tesisinde uluslararası pazarda kabul görmüş inorganik, organik kimyasallar ve tekstil yardımcı maddeleri ile kâğıt ve su kimyasalları, çimento öğütme ve beton katkı kimyasalları üretmektedir.

 

Şirket yıllık 600 bin tonluk üretim kapasitesine sahip tesislerinde 500’ü aşkın farklı kimyasal maddenin üretimini gerçekleştirmektedir. Sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle başta tekstil, metal, gıda, temizlik, su arıtma, kağıt endüstrisi, ilaç ve inşaat olmak üzere farklı sanayi gruplarına hitap etmektedir.


Rakiplerinin üretim tesislerinin bulunduğu ülkelerde dahi ürünlerini satabilecek güce sahip olan Ak-Kim, dünya devleriyle yarıştığı uluslararası pazarlarda müşteri odaklı ürünleriyle rekabet üstünlüğünü korumaktadır. Şirket yurt dışında beş kıtada, yaklaşık 55 ülkeye yayılmış olan ihracatının yarısını AB ülkelerine, geri kalan kısmını ise Pakistan, Rusya, Mısır, ABD, Kanada ve Kore gibi ülkelere yapmaktadır.

 

Ak-Kim, sahip olduğu know-how ve teknolojileri 2002 yılından bu yana yurt dışındaki firmalara satmakta ve mühendislik çalışmalarından anahtar teslimi taahhütlere kadar farklı birçok hizmet gerçekleştirmektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için: Grup 7 İletişim Danışmanlığı

Nazan Ergülen Şarman 0212 292 13 13 / nsarman@grup7.com.tr