BOSAD ve Artkim Fuarcılık Güçlerini Birleştirdi

BOSAD ve Artkim Fuarcılık Güçlerini Birleştirdi

Paintistanbul & Turkcoat 2016 Projesi’nin tanıtım lansmanı, Türk Boya Sanayinin önde gelen isimlerinin katılımıyla, Moda Deniz Kulübü’nde gerçekleşen BOSAD yıllık toplantı gecesinde yapıldı.

 

Boya Sanayicileri Derneği "BOSAD” tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen "Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuarı ve Kongresi” Paintistanbul ile 2007 yılından bu yana Artkim Fuarcılık tarafından düzenlenen "Uluslararası Boya, Mürekkep, Yapıştırıcı, İzolasyon, Dolgu Maddeleri, Yapı Kimyasalları Hammaddeleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı” Turkcoat Coatings Show Eurasia, 2016 yılında güçlerini birleştirerek boya ve hammaddeleri sektörünün en büyük buluşması olma yolunda ilk adımları attı.

 

Türk boya ve hammaddeleri sektörünün temsilcisi olarak meslek örgütü bazında faaliyetlerini ve sektörel projeler ile çalışmalarını sürdürmekte olan Boya Sanayicileri Derneği BOSAD tarafından, 18 Aralık 2014 tarihinde Moda Deniz Kulübü’nde gerçekleştirilen toplantıda tüm sektör paydaşlarına 24-26 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Paintistanbul & Turkcoat projesinin tanıtımı yapıldı.

 

BOSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Faik Bitlis tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasının akabinde, Fuar Düzenleme Komitesi Başkanı Hakan Ünel Paintistanbul & Turkcoat Projesi ve hedeflerinden bahsetti. Paintistanbul & Turkcoat 2016 Projesinin Fuar Organizatörü olan Artkim Fuarcılık Satış Koordinatörü Dr. Şebnem Çeçen ise Artkim Group ve alt firmalarının kimya sanayine sunduğu hizmetler ve Paintistanbul & Turkcoat 2016 Projesi hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Sektör tarafından gelen talep doğrultusunda ortaya çıkan bir proje olan Paintistanbul & Turkcoat 2016 sunumu sektör paydaşları tarafından büyük ilgi çekti. Gecenin son sunumu, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin tarafından "Türkiye Ekonomisi ve Boya Sektörü” Başlığı ile gerçekleştirildi.

 

Boya, boya hammaddeleri, makina, ekipman ve teknoloji firmalarının tümünü aynı çatı altında toplayacak olan "Paintistanbul & Turkcoat 2016”, 10.000 m2’nin üzerinde net kullanım alanında, 300’den fazla yerli ve yabancı katılımcıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu sektörel büyük birleşmeyle, her iki fuarın da yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak olan "Paintistanbul & Turkcoat 2016” tüm profesyonel ziyaretçilerin aynı çatı altında bir araya gelecekleri ilk büyük organizasyon olacak. Bu nedenle, 15.000 profesyonel ziyaretçinin fuarı ziyaret etmesi beklenmektedir.

 

 

Fuar hakkında detaylı bilgi almak için sales@artkim.com.tradresinden veya 0212 324 00 00 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

www.turkcoat-paintistanbul.com / www.paintistanbul-turkcoat.com


Artkim Fuarcılık hakkında:

Artkim Fuarcılık, sadece Kimya Sektörüne hizmet vermek amacıyla yola çıkarak 2006 yılında ilk fuarı olan Turkchem Chem Show Eurasia ile fuarcılık sektörüne adım atmış, ve 2006 yılından bu güne sektöre toplam 8 farklı sektör fuarı kazandırmış bir organizasyon şirketidir.

"Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı” Turkchem Chem Show Eurasia, "Kozmetik, Kişisel ve Ev Bakım Ürünleri Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı" Cosmetics & Home Care Ingredients, "Boyarmadde, Baskı Mürekkepleri, Pigmentler, Kimyasallar, Baskı ve Boyama Teknolojileri Fuarı” Interdye & Printing Eurasia, "Uluslararası Boya, Mürekkep, Yapıştırıcı, İzolasyon, Dolgu Maddeleri, Yapı Kimyasalları Hammaddeleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı ve Kongresi” Turkcoat Coatings Show Eurasia, "Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı” PaintExpo Eurasia, "Ön İşlem, Yüzey İşlem Kimyasalları, Makine, Ekipman ve Teknolojileri Fuarı” STT Show Eurasia, "Poliüretan Sanayi Fuarı” Putech Eurasia ve"Kompozit Sanayi ve Üretim Teknolojileri Fuarı” Eurasian Composites Show kıtaların buluştuğu şehir İstanbul’da yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin buluşma noktası olmuş ve kimya sektörünün gelişmesi adına büyük katkılar sağlamıştır.

www.artkim.com.tr

 

Bosad hakkında:

Bosad, 2003 Temmuz ayında dokuz kurucu üyesi ile (Betek Boya San.Tic. A.Ş., ÇBS Boya San.Tic. A.Ş., DYO Boya Fabrikaları A.Ş., DYO Matbaa Mürekkepleri San.Tic. A.Ş., Jotun Boya San.Tic. A.Ş., Marshall Boya ve Vernik San.Tic. A.Ş., Meges Boya San.Tic. A.Ş., Polisan Kimya San. Tic. A.Ş., SG-Weber Yapı Kimyasalları San.Tic. A.Ş.,) başladığı Mesleki kuruluş sürecini tamamlamış olup, 2014 yılı sonu itibari ile 90 üyeyi geçmiş bulunmaktadır. Kayıtlı ekonomi içinde temsil edilen, "Ulusal Boya Sanayi” içindeki katılımcı payının %80’e ulaşmasıyla önemli bir aşama kaydetmiştir. Bosad kuruluş sürecini takiben yaptığı etkin çalışmalar ile "Meslek Örgütü" olarak tanımlanan bir sektör gücünü bünyesinde barındırmaktadır.

www.bosad.org