Brenntag, Türkiye'de Özel Kimyasallar Distribütörünü Satın Aldı

Brenntag, Türkiye'de Özel Kimyasallar Distribütörünü Satın Aldı


Brenntag, kişisel bakım ve ev temizlik sektöründe distribütör olarak faaliyet gösteren Parkoteks Kimya San. Tic. A.S.’yi satın almak için anlaşma imzalamıştır. Merkezi İstanbul’da bulunan distributor şirket, kişisel bakım endüstrisine yönelik ürünler ağırlıklı olmak üzere, geniş bir özel kimyasallar ürün portföyüne sahiptir. 1989’da kurulan Parkoteks, güçlü temelleri sayesinde büyümüş ve deneyimini, dünyanın önde gelen, özel kimyasallar alanında faal uluslararası üreticilerinin, uzun yıllar münhasır distributorlüğünü yaparak kazanmıştır.


Brenntag şirketler grubu yönetim kurulu üyesi ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Brenntag CEO’su Bay Karsten Beckmann, "Parkoteks’in kişisel bakım ürünlerinin, bu endüstriye yönelik portföyümüzün genişlemesini sağlayarak, Brenntag Türkiye’nin stratejisine önemli bir katkıda bulunacağını” ifade etmiştir. ”Brenntag Türkiye’nin özel kimyasallar alanında sunduğu müşteriye özel çözümlerinin yanı sıra, Parkoteks’in kişisel bakım sektöründe sağlayacağı katkı sayesinde üstün bir dağıtım gücü oluşturduk. Parkoteks teknik yetkinlik ve üstün becerili satış ekibine ve ve mükemmel çözümler sunabilen özel eğitimli teknisyenlerin bulunduğu şirket içi uygulama laboratuvarına sahiptir”.


Brenntag Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Bay Matthias Compes "10 yıldır Türkiye’deyiz ve bu ülke kimyasal dağıtım pazarı olarak cazibesini korumaktadır. Sahip olduğumuz geniş özel kimyasallar portföyümüz ile Parkoteks’in de aramıza katılmasıyla, kişisel bakım sektöründeki müşterilerimize daha güçlü deneyim, bilgi ve destek sunabileceğiz” demiştir.


Satın alınan şirket, 2014 mali yılında yaklaşık toplam 14.3 milyon Euro satış elde etmiştir. Kapanış işlemi önümüzdeki birkaç hafta içinde olacaktır.