Clariant yeni sağlık ürünleri ambalaj tesisinin temellerini attı

Clariant yeni sağlık ürünleri ambalaj tesisinin temellerini attı

Clariant, Hindistan’da temellerini attığı sağlık ürünleri ambalaj tesisi ile küresel imalattaki yerini güçlendiriyor

Clariant ilaç sanayisinde kullanılmak üzere nem kontrol ürünleri üreteceği Hindistan Cuddalore'daki yeni imalat tesisinin temelini attı. 2015 yılının Aralık ayında tesise 10 milyon İsviçre frangı değerinde yatırım yapacağını duyuran Clariant, Hindistan'ın gelişmekte olan ilaç sanayisine katkı sağlayacak.

 

Temel atma töreninde konuşan Clariant İcra Kurulu Üyesi Christian Kohlpaintner, "Cuddalore'daki yeni sağlık ürünleri ambalaj üretim tesisimizi bölgedeki büyümemizi güçlendirmek adına atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Yatırımlarımız sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde çözüm sunmayı hedefliyoruz" dedi.

 

İlaçların raf ömrünü koruyucu ve nemi kontrol altına alan ilaç ambalajlarına yönelik nem giderici kap ve paketler üretilecek olan tesisin nem önleme sahası Temiz Oda, 100.000 Sınıfı ve ISO 8 standartlarına uygun olacak. Saha ayrıca ilgili cGMP ve ABD'deki FDA standartlarının tamamını da karşılayacak.

 

Clariant Hindistan Bölge Başkanı Deepak Parikh, "Yeni tesisimizle birlikte müşterilerimizin gün geçtikçe artış gösteren birinci sınıf nem giderici malzeme talebini karşılayacağız. Bu üretim tesisimizle bölgedeki mevcut kapasitemizi genişleterek, ilaç ambalajı konusunda mevcut ve potansiyel müşterilerimize kolayca erişebileceğiz" dedi.

 

Clariant Cuddalore'da inşa edeceği yeni tesis ile 'Hindistan'da Üret, Hindistan'da Sat' stratejisini destekleyerek; Gujarat, Maharastra, Madhya Pradesh ve Tamil Nadu'daki on üretim tesisi ve Mumbai'deki İnovasyon Merkezi’ne bir yenisini ekleyecek. Tesisin 2017 yılında açılması bekleniyor.


Fotoğraf (soldan sağa): Hindistan Bölge Başkanı Deepak Parikh, Clariant İcra Kurulu Üyesi Christian Kohlpaintner, Masterbatch İş Birimi Başkanı Marco Cenisio ve Clariant Sağlık Ürünleri Ambalaj Satış Başkanı Ketan Premani Hindistan'da temel atma töreninde. (Fotoğraf: Clariant)