DowAksa'nın yeni CEO'su Douglas Parks oldu

DowAksa'nın yeni CEO'su Douglas Parks oldu


Dünyanın sayılı karbon elyaf üreticileri arasında yer alan ve 2012 yılından bu yana Akkök Holding’e bağlı AKSA ile Amerikalı kimya devi Dow Chemicals’ın yüzde 50 ortaklığı ile faaliyet gösteren DowAksa’nın CEO’luğuna Douglas Parks atandı.

DowAksa İcra Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmakta olan Douglas Parks, 1 Kasım 2015 tarihi itibarı ile DowAksa İleri Kompozit Malzemeler Holding İcra Kurulu Başkanı oldu. Douglas Parks 2010 yılında Dow’a Hafif Malzemeler ve Hükümet Pazarlarından sorumlu Global İş Direktörü olarak katıldı. Rüzgar, ulaşım ve savunma uygulamaları başta olmak üzere endüstriyel uygulamalarda hafif malzeme kullanımına yönelik Dow’ın global stratejisinin geliştirilmesinden sorumlu oldu. Parks’ın 25 yılı aşkın sürede çeşitli rollerde iş liderliği, pazar geliştirme ve hükümet destekli pazarları geliştirme alanında deneyimi bulunmaktadır.

Dow’dan önceki en son görevinde, Michigan Eyaleti’nde Yeni İş Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Parks, Michigan Eyaleti’nin özellikle ileri enerji depolama, rüzgar, güneş, biyo-enerji ve karbon elyaf araştırma programları gibi alanlarda iş geliştirme ve yatırımcı çekme çalışmalarına liderlik etti.