Eylül - Ekim Sayısı 2015

Eylül - Ekim Sayısı 2015


Tarihten günümüze kozmetik ürünler her daim hayatımızın içinde önemli bir boyutta yer almaktadır. İnsanlar bakımlı ve güzel görünmek için kozmetik ürünlere her zaman ihtiyaç duymaktadır. Kozmetik sektörü sadece bayanların genel ihtiyacı olmaktan çıkıp erkeklerin de tercih ettiği sektör haline gelmiştir. Dolayısıyla hitap ettiği kitle çok büyük ve farklıdır. Yaşlanma karşıtı kremler, güneşten koruyucu losyonlar, saç dökülmesini engelleyici şampuanlar, ten bronzlaştırıcı ve beyazlaştırıcı kremler… Hepsinin ayrı bir formül ve yapısı bulunmaktadır. Zira, kozmetik endüstrisinin Genel Kimya sektöründe yeri çok büyüktür.

 

Sektörün en önemli organizasyonlarına imza atan Artkim Group olarak düzenlediğimiz fuarların medya sponsoru olarak yayımlanan Turkchem Dergisi’nde; Yaşam kalitesi için kişisel bakımımıza önem vermek adına kullandığımız ürünlerin formülasyonu ve yapıları ile ilgili, kozmetik sektörünün büyülü dünyasına dair çok yararlı makaleler okuyacaksınız. Sizler için harika bir içerik oluşturduk ve bu sayımızı keyifle okuyacağınızı düşünmekteyim.

 

Veser Kimya’nın Satış Müdürü Sayın Emre Kırca, Veser Kimya’nın ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verirken, sektörün mevcut durumu ile ilgili değerlendirmelerini de bizlerle paylaştı.

 

Birbirinden farklı pek çok sektöre hammadde üreten Ak-Kim Kimya, çevre koruma hassasiyetinin yanı sıra çalışanlarının iş güvenliği ile ilgili faaliyetlere büyük önem vermesi ile de dikkat çekiyor. Geniş Ar-Ge kadrosu ile geleceği güzelleştirme ve sürdürülebilirliği sağlayabilme adına çalışmalar yürüten Ak-Kim Kimya hakkındaki sorularımızı firmanın Genel Müdürü Sayın Onur Kipri yanıtladı.

 

Alfa Laval firmasının Proses Teknolojileri Bölümü Segment Müdürü Sayın Levent Dinçer ile sektöre sunmuş oldukları ürünlerin avantajları, Ar-Ge çalışmaları, hedef ve projeleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz röportajı keyifle okuyacaksınız.

 

Bu ayki "Ülke Raporu” bölümümüzde "İran” yer alıyor. Sanat ve bilimin Orta Doğu’daki güneşi olan İran; kültürel, coğrafi, ticari ve siyasi konumu itibariyle Türkiye ile yoğun bir etkileşimde bulunuyor. İran Başkonsolosu Sayın Mohsen Mortezaeifar, Türk ve yabancı yatırımcıların gözdesi İran hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

 

Keyifli okumalar.

 

Sektörümüzle ilgili güzel haberlerin ve gelişmelerin olması dileğiyle,

 
Sevgiyle kalın.

Serap KAPTAN