Eylül - Ekim - Sayısı - 2016

Eylül - Ekim - Sayısı - 2016
Kimya sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan; 7.Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı "Turkchem Chem Show Eurasia” 10-12 Kasım 2016 tarihleri arasında katılımcı ve ziyaretçileri İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırlıyor olacak. "Life Sciences Ingredients” özel bölümü ile "Turkchem Chem Show Eurasia” eş zamanlı olarak tüm sektörü bir arada toplayacak.

"Turkchem Chem Show Eurasia”da 3 gün boyunca çok güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeni ürünler, inovasyon çalışmaları ve gelişen teknolojilerden haberdar olmak adına "Workshop” sunumlarımızı mutlaka takip etmenizi tavsiye ederim. Sektörde yer alan firmaların takip ettikleri teknoloji, yeni ürün lansmanları ile ilgili bilgilere yararlı sunumlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışı katılımcı ve ziyaretçileriyle tüm sektör profesyonellerinin bir arada olmasını sağlayan, sektörün en önemli organizasyonu Turkchem Chem Show Eurasia Fuarı’nın medya sponsoru olan Turkchem Dergisi’nde, bir sonraki sayımızı sizler için fuara özel sayı olarak hazırlayacağız. Bu harika sayıda teknik makale çalışmalarınız ve reklamlarınız ile yer almanızı tavsiye ederim.

Eylül-Ekim sayımızda; Clariant’ın Endüstriyel Ürünler ve Tüketici Ürünleri Başkanı Refik Sivri ile sektöre dair gerçekleştirdiğimiz röportajımızı keyifle okuyacaksınız.


Bu sayımızda; çeşitli teknik makaleler, ürün tanıtımları, araştırma yazıları, sektörden haberler ve İKMİB’İn verilerine yer verdiğimiz "Sektörel Rapor”da Ocak ayından Ağustos ayına kadar olan verilere ulaşabilirsiniz. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre Ağustos ayında kimya ihracatı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre miktarda yüzde 0,51 artış ile 1 milyon 299 bin ton, değerde ise yüzde 1,93 yükselişle 1 milyar 212 milyon dolar oldu. Detaylı bilgilere 52. sayfadan ulaşabilirsiniz.

Keyifle okuyacağınız bir sayı olması dileğiyle.

Fuarda görüşmek üzere.

Sevgiyle Kalın.

Serap Kaptan