Eylül - Ekim - Sayısı - 2017

Kozmetik ürünleri gün geçtikçe gelişiyor ve kendini yeniliyor. Üstelik kozmetik ürünlerine kadınlar kadar erkeler de ilgi duyuyor. Durum böyle olunca kozmetik sektörü de her geçen gün gelişiyor ve türlü türlü ihtiyaçlara çözüm sunuyor.

Yaşam kalitemizi artırmaya yarayan ilaç ve gıda-beslenme sektörü ileri teknolojisi, yeniliğe açık vizyonu sayesinde hayatımızın ayrılmaz bir parçası olurken pek çok problemimize de çözüm imkanı sunuyor.

Sektöre dair en önemli organizasyonlara imza atan Artkim Fuarcılık olarak düzenlediğimiz fuarların medya sponsoru olarak yayımlanan Turkchem Dergisi’nde kozmetik, İlaç, gıda-beslenme sektöründe yapılan araştırmalar, klinik testler, son üretilen ürünler ve daha pek çoğunu hazırlamaktan büyük
keyif duyduğumuz Eylül-Ekim sayımızda bulabilirsiniz.

Bu sayımızda 2 tane röportaja yer verdik.

Yıldırım Şirketler Grubu, YILKEM KİMYA Direktörü Sayın Tolga Bayraktaroğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide YILKEM KİMYA’nın sektördeki önemli payı ve başarı serüveni hakkında detaylı bilgiler edindik.

Diğer söyleşimizi ise METTLER TOLEDO Genel Müdürü Sayın Temel Şefkatli ile gerçekleştirdik. METTLER TOLEDO’nun zengin ürün çeşitlerinden ve müşterilerine sunduğu hizmetlere dair her şeyi keyifli söyleşimizde bulabilirsiniz.

Bu sayımızdaki Sektörden Görüşler isimli çalışmamızda Zülfikarlar Holding’in kalite politikasına, Ar-Ge çalışmalarına ve sektör hakkındaki önemli açıklamalarına yer verdik.

Ülke Raporu yazımızda ise zengin tarihi ve doğal güzellikleriyle Romanya’nın ekonomisine, doğal kaynaklarına, dünya ve Türkiye ile olan ekonomik ilişkilerine değindik.

Hazırlamaktan keyif duyduğumuz Turkchem Dergisi Eylül-Ekim sayımızı umuyoruz ki sizler de keyifle okursunuz.

Sevgilerimle.

Çağla Köksal