Eylül-Ekim-Sayısı

Artkim Fuarcılık ve Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği iş birliği ile gerçekleştirilecek olan 4. İnterdye & Tekstil Printing Eurasia Fuarımız için 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Fuarımızın medya sponsoru olan Turkchem Dergisi’nin bu sayısını fuara özel sayı olarak hazırladık.

Teknik makaleler, ürün tanıtımları, sektörel raporlar, röportajlar ve sektörden haberlerin yer aldığı bu sayımızı keyifle okuyacağınızı düşünmekteyim. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan 23 Aralık 2017 tarihinde yürürlüğe giren KKDİK Yönetmeliği ile birlikte; Tehlikeli maddelerin ve müstahzarların etiketlenmesi ve ambalajlanmasından, zararlı madde ve karışımların yasaklanmasına, büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılmasına kadar Türkiye’de birçok kimyasallara ilişkin mevzuatlarda değişiklikler oldu. Firmaların yakın takibini yaptığı bu mevzuatlar; Çevre ve insan sağlığı ön planda tutularak kimyasal kullanımda kısıtlamalarda bulunmakta. Bu sayımızda; İMMİB, REACH, CLP ve Biyosidal Yardım Masasının hazırladığı çalışmaya yer verdik. 

Eylül-Ekim sayısı röportajlarımızı ise; Erca Group Endüstriyel Kimyasallar Bölüm Müdürü Sayın Mehmet Aydın ve Labmarker Firması Genel Müdürü Sayın Gökhan Aydoğan ile gerçekleştirdik. 1948’den günümüze dek Erca Group’un başarı serüveni ve benimsediği başarı politikası üzerine Mehmet Aydın ile görüştük. Laboratuvar cihazlarında teknolojinin önemi ve satış sonrası teknik destek hizmeti ile ilgili Gökhan Aydoğan sorularımızı yanıtladı.

Keyifle okuyacağınız bir sayı olması dileğiyle.

İyi fuarlar.

Sevgiyle kalın…