Henkel'de iki önemli atama.

Henkel'de iki önemli atama.


Henkel’de Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürü Işıl Nergiz Sağdıç; Çamaşır ve Ev Bakım Ekonomik Segment Temizlik Ürünlerinden Sorumlu Uluslararası Pazarlama Müdürlüğü Görevine Getirildi. Ondan boşalan Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürlüğü görevine ise Nükte Cider atandı.


Türk Henkel’de Persil, Tursil, Perwoll, Vernel, Pril, Dixi, Clin ve Bref markalarından sorumlu olarak Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Işıl Nergiz Sağdıç, Çamaşır ve Ev Bakım Ekonomik Segment Temizlik Ürünlerinden Sorumlu Uluslararası Pazarlama Müdürlüğü görevine atandı. Henkel’in yeni Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürü ise Nükte Cider oldu.


Bilkent Üniversitesi Economic and Managerial and Social Sciences, Economics Bölümü mezunu olan Işıl Nergiz Sağdıç, Henkel’deki kariyerine Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi Finansal Denetçisi olarak başladı. Daha sonra ise sırasıyla Türk Henkel Vernel, Perwoll, Tursil ve Tursilmatik’ten Sorumlu Marka Müdür Yardımcısı, Türk Henkel Vernel & Perwoll Marka Müdür Yardımcısı, Türk Henkel Vernel & Perwoll Marka Müdürü, Türk Henkel Çamaşır Bakımından Sorumlu Stratejik İş Birimi Müdürü, HENKEL CEE GmbH. Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Persil’den Sorumlu Marka Müdürü olarak görev yaptı. İngilizce, Almanca ve İtalyanca olmak üzere 3 dil bilen Işıl Nergiz Sağdıç, yeni görevindeHenkel’in ekonomik sınıf deterjanlar ile aktif olduğu tüm pazarlardan sorumlu olacak ve Henkel’in Düsseldorf’taki genel merkezinde çalışacak.

 

 

Işıl Nergiz Sağdıç, Henkel’deki yeni görevi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Henkel’de kurumsal değerleri temel alan strateji, başarının ve gelişimin önemli bir faktörü. Bu stratejisinde özellikle ekonomik segmentteki ürünlerin oldukça sık kullanıldığı, gelişmekte olan piyasalar da büyük önem taşıyor. Ben de Çamaşır ve Ev Bakım Ekonomik Segment Temizlik Ürünlerinden Sorumlu Uluslararası Pazarlama Müdürü olarak sorumlu olduğum markalarla bu stratejiye katkıda bulunacağım için çok mutluyum.” şeklinde konuştu.


Işıl Nergiz Sağdıç’tan boşalan Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürlüğü görevine ise Nükte Cider getirildi. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Nükte Cider, Henkel’deki kariyerine Henkel Türkiye Marka Müdür Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra da sırasıyla Henkel CEE Gmbh Viyana Uluslararası Marka Müdürü, Henkel Türkiye Marka Müdürü ve Henkel Türkiye Kıdemli Marka Müdürü görevlerinde bulundu.


Yaptığı açıklamada yeni görevinden dolayı mutluluk ve heyecan duyduğunu belirten Nükte Cider, "Marka ve teknolojilerde bir dünya lideri olan Henkel, özellikle Çamaşır ve Ev Bakım alanında, Türk kadınlarının hayatını kolaylaştıran pek çok ürün sunuyor. Yeni görevimle birlikte, sahip olduğumuz markaları geliştirmeyi sürdürüp, tüketicilerimiz için en yenilikçi teknolojileri üreterek onların beklentilerini karşılamaya devam edeceğiz.” dedi.