Kasım - Aralık Sayısı 2014

Kasım - Aralık Sayısı 2014

Kimya sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşma noktası olan "Turkchem Chem Show Eurasia Fuarı”nı başarılı bir şekilde geride bıraktık. Fuar ile ilgili olumlu görüşleriniz bizleri çok mutlu etti ve dergimiz aracılığıyla, fuarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

 

"Chem Show Eurasia” ile ilgili katılımcı ve ziyaretçi istatistiklerine "Özel Haberler” bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Kimya sektörünü bir araya getiren ve her zaman başarılara imza atan "Turkchem Chem Show” 10-12 Kasım 2016 tarihleri arasında 7. defa sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

 

Bu sayımızda, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Göksel Demirer’in kaleme almış olduğu "Türkiye’de Kimya Sektörünün Kaynak Verimliliği ve Çevresel Sürdürülebilirlik Alanlarında Yürütmesi Gereken Ar-Ge Çalışmaları için Öneriler” başlıklı teknik makalesini okuyacaksınız.

 

Sektörden haberler, teknik makaleler, ürün tanıtımlarının yanı sıra, VWR International Türkiye (Pro-Lab Laboratuvar Teknolojileri Ltd Şti)’nin Genel Müdürü Gökhan Aydoğan ile gerçekleştirdiğimiz röportajı keyifle okuyacaksınız.

 

Geride kalan zaman acısıyla tatlısıyla hafızalarda yer edinirken, yeni yıla gireceğimiz bu günlerde hayallerimizin ve umutlarımızın hiç bitmemesini dilerim. Zira, umudun ve hayallerin olmadığı yerde mutsuzluk hakim oluyor. Bu nedenle, umudunuzu yitirmediğiniz, yaşama sevincinizin hep canlı kaldığı nice güzel yıllar geçirmenizi temenni ederim. Sağlık, barış, mutluluk, huzur, neşe ve başarı hep sizlerle olsun. Güzel anılar biriktireceğiniz harika bir yıl yaşamanız dileğiyle…

 

Mutlu Yıllar.

Sevgiler.

Serap TABANLI