Kasım - Aralık - Sayısı - 2017

Değerli okurlarımız;

Kasım ayının ilk haftalarında gerçekleşen ve kozmetik, ev bakım, ilaç, gıda- beslenme sektörlerinin en önemli isimlerini ağırladığımız, katılımın yoğun olduğu Life Sciences Ingredients fuarının ardından, kimya sektörünün nabzını tutan Turkchem Dergisi Kasım-Aralık sayısı ile karşınızdayız.

Bu sayımızda keyifle okuyacağınız 2 tane röportaja yer verdik.

Shell Kimya Tükiye, Rusya, İsrail’den Sorumlu Satış Direktörü Sayın Emin Fettahoğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde petrokimya ürünlerinin hayatımızdaki yeri ve önemine, Shell Kimya’nın büyüyen iş kolu sayesinde Türkiye’deki faaliyetlerine değindik.

Diğer söyleşimizde ise Trio Teknik Cihazlar firmasının kurucu ortaklarından
Tekneci ile laboratuvar cihazlarında teknolojinin Sayın Dr. Engin Tekneci ile laboratuvar cihazlarında teknolojinin önemine, Trio Teknik Cihazlar’ın yurt içi ve yurt dışı satış faaliyetlerine ve önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi planlanan yeniliklerden bahsettik.

Önder Akademi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Özlem Özkılıç Konuk Editör olarak dergimizde ‘’Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik ile ilgili yazı çalışmasıyla yer aldı.

Sektörden Görüşler başlıklı yazımızda, 34 yıldır uzman kadrosuyla tehlikeli madde taşımacılığı yapan Altınel Nakliyat Genel Müdürü Sayın Ersin Altınel ile tehlikeli madde taşımacılığında dikkat edilmesi gereken hususlara, lojistik ve taşıma sektörünün önemine ve Altınel Nakliyat’a dair pek
çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ülke Raporu başlıklı yazımızda komşumuz Bulgaristan’ın yüzyıllar öncesine dayanan tarihinden, ekonomik politikasından, Komünizm’den AB üyeliğine uzanan süreçte yaşadığı ekonomik iniş-çıkışlardan bahsettiğimiz içerik hazırladık.

Keyifle ve ilgiyle okuyacağınız bir sayı olmasını diliyoruz.

Sevgiler,

Çağla Köksal