Mart-Nisan Sayısı 2014

Mart-Nisan Sayısı 2014


Merhaba Sevgili Turkchem Okurları,


Sıcak havaların ve yaz tatilinin gelişini müjdeleyen bahar mevsiminin bu ilk günlerini sevmeyen yoktur herhalde. Doğa kendini yenilemeye başladıkça, ağaç dalları çiçek açıp güzel kokusunu etrafa saçtıkça durduk yere mutlu olabiliriz. Sabahları günlük güneşlik bir güne uyanmak o güne pozitif başlamamız için güzel bir nedendir. Bahar hiç bitmese de güneşin tatlı yüzü hep içimizi ısıtsa diye düşünürüz. Hayatımızda var olan dertlere rağmen, bir tebessüm için, güneşi bahane ederiz. Güneş ruhumuzun enerji kaynağıdır.


Mart – Nisan bahar sayımızda sizler için dopdolu ve güzel bir içerik hazırladık. Bu ayki dosya konularımız içerisinde; gıda ve tarım kimyasalları, soğutma havalandırma ve pompalar bulunmakta. Bu sayımızda, Erciyes Üniversitesi’nden akademisyenlerimizin hazırladığı "Kumsaldan Mutfaklara Uzanan Ekolojik Yol: İstiridye Kabuğunun Sebze ve Meyvelerin Raf Ömrüne Etkisi” adlı makaleyi keyifle okuyacaksınız. Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü akademisyenlerimizin kaleme aldığı "Endüstride Çevresel Performans İyileştirme Uygulamaları” yazısında endüstriyel ekoloji ve çevreye duyarlı tasarımlarla ilgili makalesini ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.


Bu ayki röportajımızı; İsmet Yılmaz Lojistik firması Direktörü Muhammet Çil ile gerçekleştirdik. Firmanın kuruluşundan bugüne gelişimi ve sektöre sunmuş oldukları çözümler ile ilgili sohbetimizi keyifle okumanız dileğiyle.


Değerli katkılarından dolayı, tüm sektör çalışanlarına teşekkür ederim.


Sevgiler,

 

Serap TABANLI