Mart - Nisan Sayısı 2015

Mart - Nisan Sayısı 2015


Cemrenin hava, su ve toprak ile buluşmasının ardından, tüm renkleriyle birlikte baharı karşılamaya hazırız. Taktir edersiniz ki Türkiye için zor bir kışın ardından, güneşli günleri karşılamak çok keyifli ve güzel bir hal alıyor. Doğanın renkleri bize yaşam sevinci aşılıyor adeta. Her bahar da aynı hisler nüksediyor. Sanki her şey daha iyi olacak, daha güzel yarınlar bizi bekliyormuş hissine kapılıyoruz. Doğadan aldığımız bu enerji, bizi sevgi ile tekrar buluyor. Sevgi hayatımızın en güzel enerjilerinden biri olduğu için bize dönüşü de er ya da geç olumlu bir şekilde oluyor. Doğanın rengi ve kokusu bir kadın metaforu oluyor çoğu zaman zihinlerde. Bahar dalları çiçek açtığında etrafa yaydığı koku kadının kokusu oluyor.

 

Bir çiçekten elde edilen renkler kadının cildine yansıyor ve maskelenen yüzler daha çekici, sağlıklı ve bakımlı görünüyor. Kozmetik dünyasındaki birçok ürün kadınların vazgeçilmezlerinden... Parfümler, makyaj malzemeleri, kremler, saç boyaları tüm kadınların ilgi alanı içerisinde olduğu için gelişen teknoloji ile birlikte sektörün üretim ağı daha da artıyor.

 

Mart-Nisan sayısı dosya konuları arasında kozmetik ve kişisel bakım kimyasalları bulunmakta. Rengarenk ve dopdolu bir içerikle sizleri kozmetik dünyasının renkleri ile buluşturuyoruz bu sayımızda.

 

MG Gülçiçek Uluslararası Esans Şirketi’nin Kurucusu Sayın Mişel Gülçiçek ile gerçekleştirdiğimiz röportajda; dünya parfüm trendleri, markalara özgü konsept parfüm tasarımları ve kozmetik sektörünün dünü ve bugünü ile ilgili keyifli bir sohbet ettik.

 

İnterlab’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Faruk Kutay ile firmanın gelişim süreci hakkında gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi beğenilerinize sunuyoruz.

 

Keyifli okumalar.

Tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun.

Sevgiler,

Serap KAPTAN