Mart - Nisan Sayısı 2017

Cemrenin hava, su ve toprak ile buluşmasının ardından, tüm renkleriyle birlikte baharı karşılamaya hazırız. Doğanın renkleri bize yaşam sevinci aşılıyor adeta. Her baharda da aynı hisler yeniden nüksediyor, her şey daha iyi olacak, daha güzel yarınlar bizi bekliyormuş hissine kapılıyoruz. Doğadan aldığımız bu enerji, sevgi ile tekrar bizi buluyor. Sevgi hayatımızın en güzel enerjilerinden biri olduğu için bize dönüşü de er ya da geç olumlu bir şekilde oluyor.

Doğanın rengi ve kokusu bir kadın metaforu oluyor çoğu zaman  koku kadının zihinlerde. Bahar dalları çiçek açtığında etrafa yaydığı koku kadının kokusu oluyor. Bir çiçekten elde edilen renkler kadının cildine yansıyor ve maskelenen yüzler daha çekici, sağlıklı ve bakımlı görünüyor. Kozmetik dünyasındaki birçok ürün kadınların vazgeçilmezlerinden...
Parfümler, makyaj malzemeleri, kremler, saç boyaları tüm kadınların ilgi alanı içerisinde olduğu için sektörün de gelişen teknoloji ile birlikte üretim ağı daha da artıyor.

Mart-Nisan sayısı dosya konuları arasında kozmetik ve kişisel bakım kimyasalları bulunmakta. Rengarenk ve dopdolu bir içerikle sizleri kozmetik dünyasının renkleri ile buluşturuyoruz bu sayımızda.

Fuara özel sayımızda 2 keyifli röportajımızı beğenilerinize sunuyoruz.

MG Gülçiçek Uluslararası Esans Şirketi Kurucusu Sayın Mişel Gülçiçek, Tahtakale’de küçük bir dükkandan, dünya çapında bir firmaya dönüşen MG Gülçiçek’in günümüze gelene kadar geçirdiği aşamalar ve bugünkü yapısı hakkında bilgi verdi.

Gerçekleştirdiğimiz diğer söyleşide ise, Endress+Hauser Türkiye’nin Genel Müdürü Sayın Lütfü Bilgen sorularımızı yanıtladı.
Bilgen, Endress+Hauser’un oldukça geniş bir yelpazeye yayılan ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Keyifli okumalar dilerim.

Sevgiyle kalın,

Serap Kaptan