Mayıs - Haziran 2015 Sayısı

Mayıs - Haziran 2015 Sayısı

Sera gazı emisyonlarındaki artış, iklim değişikliğine neden olan etkenlerin başında yer alıyor. İklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden olan; beklenmeyen hava dalgaları, biyolojik çeşitlilik kaybı, tarımsal verim kaybı ve kuraklık artışı yaşamamak adına bilim dünyasının yaptığı birçok araştırma mevcut. Yapılan bu araştırmalar sonucunda oluşturulan yönetmeliklere ve mevzuatlara uygun çalışma prensibi oluşturmak şart.

 

Egosal yarışları bir kenara bırakıp bencilce davranışlardan uzaklaşıp, tükenmekte olan enerji kaynaklarımız ve doğal çevremizin daha fazla tahrip olmaması için hepimizin bir şeyler yapması gerekmekte. Doğal dengeyi bozan unsurlarla mücadele etmek adına birlik olmalıyız. Hayatı güzelleştirecek ne varsa yapmalı ve her zaman güzelliklere vesile olmalıyız. Eğer ki daha fazla zaman kaybedip önlem almazsak; teknoloji de ekonomik kaynaklar da doğanın sesine yanıtsız kalabilir.

 

Bu sayımızda, renkli ve dopdolu içeriğinin yanı sıra, değerli akademisyenlerimizin ve sektör profesyonellerimizin hazırladığı bilgilendirici teknik makaleler yer almakta.

 

Turkchem Dergisi Mayıs-Haziran sayısında; 2 keyifli röportajımızı okuyacaksınız. Ak-Kim Kimya Temel Kimyasallar Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Sürür, firmanın dünü, bugünü ve vizyonu hakkında bilgi verdi. Nüve Genel Müdür Yardımcısı, Mizyal İzgin Hergül ile firmanın gelişim süreci hakkında gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi beğenilerinize sunuyoruz.

 

Sektörümüzle ilgili güzel haberlerin ve gelişmelerin olması dileğiyle,

 

Keyifli okumalar.

Sevgiyle kalın.


Serap KAPTAN