Mayıs - Haziran - Sayısı - 2017

Turkchem Dergisi Mayıs-Haziran sayısı itibariyle, siz değerli okurlarımız için dergimize yepyeni sayfalar ekledik. Okumaktan keyif alacağınız içeriğimiz hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek isterim. Ülke Raporu ve Sektörden Görüşler başlıklı 2 konumuz olacak bu sayımızda ve sonrasında.

"Ülke Raporu” bölümümüzde her sayı bir ülkeyi ele alacağız ve Türkiye ile diğer ülkenin sosyo- ekonomik ve ticari ilişkilerine değineceğiz. Bu ayki incelediğimiz ülke; dış yatırımcılara sağladığı
avantajlarla, cazibe merkezi haline gelen Azerbaycan. İki ülke arasındaki ticaret hacmine ve birçok konuya 80. sayfadan ulaşabilirsiniz.

"Sektörden Görüşler” bölümümüzde her sayı farklı bir firmanın Ar-Ge ve fabrikasına ziyarette bulunacağız. Bu sayımızda, 1968’den beri laboratuvar ve sterilizasyon cihazları üreten Nüve’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Beril İzgin ile Ar-Ge’ye verdikleri önem, Ar-Ge yatırımları ve laboratuvar, sterilizasyon cihazlarına dair pek çok konuya değindik.

Röportajımızı, Kartal Kimya’nın Genel Müdürü Sayın Kartal Kanat ile gerçekleştirdik. Firmanın yem katkı sektöründeki önemli payı ve faaliyet alanlarına dair yapmış olduğumuz röportajı keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

Kıymetli akademisyenlerimizden; Prof. Dr. Figen Kırkpınar, Yrd. Doç. Dr. Şerife Yalçın Yastı ve Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu’na, değerli katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Keyifle okuyacağınız bir sayı olması dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

Serap Kaptan