Ocak - Şubat Sayısı 2017

Ocak - Şubat Sayısı 2017
Öncelikle, 2017 yılının tüm ülkemize ve insanlığa barış ve sağlık getirmesini temenni ederim. Zira, bu iki kavram olmadan hiçbir şeyin anlamı yok. Umudumuzu eksiltmeden hoşgörüyü kaybetmeden yaşama sımsıkı tutunmak durumundayız. Umudun olmadığı yerde, yaşamı anlamlı kılmak pek mümkün olmadığından umutlarımızla ve hayallerimizle hayata yön vermeliyiz, güzel bir gelecek için.

Turkchem Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısında İKMİB’in ihracat verilerine yer verdik. Kimya sektöründe 2016 yılında 14 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi ve 2017’de beklenen ihracat hedefi 15,5 milyar dolar. Sektörel Rapor bölümümüzden 2016 yılındaki hangi ülkelere ne kadar ihracat yaptığımıza dair bilgilere de ulaşabilirsiniz. Genel olarak tüm ayları kapsayan 2016 yılı değerlendirmesini de incelemenizi tavsiye ederim.Sektör olarak, 2017 yılında beklenen hedeflere ulaşmamızı temenni ederim.

Bu sayımızda, keyifle okuyacağınız 3 tane röportaja yer verdik.

Sartonet firması Kurucusu ve Genel Müdürü Sayın Ömer Erdem’le keyifli bir söyleşi yaptık. Erdem, Sartorius ve Sartonet ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi verdi.

Gerçekleştirdiğimiz diğer söyleşide, Aleph Trade firması Kurucusu ve Genel Müdürü Sayın Yunus Emre Karahan sorularımızı yanıtladı. Genç ve dinamik bir ekip olduklarını vurgulayan Karahan, Afrika pazarına önem verdiklerini ve Afro Turco projeleriyle bu pazarda çok olumlu adımlar attıklarını bildirdi.
İncekaralar firması Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özgür İncekara ile gerçekleştirdiğimiz röportajda; firmanın faaliyetleri ve sosyal sorumluluk kampanyaları hakkında sohbet ettik.

Keyifle okuyacağınız bir sayı olması dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

Serap Kaptan