Polonya Oda Orkestrası ve Maxim Vengerov

Polonya Oda Orkestrası ve Maxim Vengerov


Klasik müzik dünyasının efsaneleri arasında ye­rini çoktan alan Maxim Vengerov kemanı us­talıklı icrası ve dinamik şefliğiyle sezonun en unutulmaz konserlerinden birine imza atacak. Kusursuz tekniği, göz kamaştırıcı tonu ve zengin ifadesiyle hiç şüphesiz dünyanın en iyi keman­cılarından biri olan Vengerov, mentoru Mstislav Rostropovich’in izinden giderek enstrümanının zirvesinde kariyerine şefliği de ekledi. Duyarlı ve ince müzisyenliğini podyumlara da taşıyan ma­estro konserde Polonya’nın seçkin oda orkestra­larından Polonya Oda Orkestrası’nı yönetecek. Sir Yehudi Menuhin’in övgüyle bahsettiği toplu­luk James Galway’den Gidon Kremer’e, Yehudi Menuhin’den Martha Argerich’e uzanan yıldız solistlere eşlik ettiği performanslarıyla uluslara­rası çevrelerin dikkatini çekmekte.

MAXIM VENGEROV şef/keman

 

W. A. Mozart Keman Konçertoları No. 3, KV 216, Sol minör ve No. 5, KV 219, La Majör

 

P. I. Çaykovski Keman ve orkestra için "Sérénade mélancolique” Op. 26, Si bemol minör (Yaylı or­kesta düzenlemesi: David Walter)

 

P. I. Çaykovski Keman ve Yaylı orkestra için "So­uvenir d´un lieu cher”den "Mélodie” No. 3, Mi bemol Majör (orjinali keman ve piyano için, düz. David Walter)

 

P. I. Çaykovski Keman ve Yaylı orkestra için "So­uvenir d´un lieu cher”den "Scherzo” No. 2, Do minör (orjinali keman ve piyano için, düz. David Walter)

 

P. I. Çaykovski Keman ve Yaylı orkestra için "Sou­venir d´un lieu cher”den "Méditation” No. 1, Re minör (orjinali keman ve piyano için, düz. David Walter)

 

P. I. Çaykovski Keman ve orkestra için "Valse-Scherzo” Op. 34 (Yaylı orkestra düzenlemesi: David Walter)

 

C. Saint-Saens Havannaise, Op.83

 

C. Saint-Saens Introduction et Rondo Capriccio­son Op.28

 

1. Kademe: 120 TL

2. Kademe:80 TL

2. Kademe: 80 TL

3. Kademe: 70 TL

İndirimli: 60 TL

Öğrenci: 20 TL