Temmuz - Ağustos Sayısı 2015

Temmuz - Ağustos Sayısı 2015

Güzel bir yaz gününden herkese Merhabalar,


Hayatımızın içindeki her alanda karşımıza çıkan birçok şey aslında, kimyanın var ettiği konular arasında yer alıyor. Daha önce de olduğu gibi, Turkchem’in bu sayısında, hayatımızı kolaylaştıran ve renklendiren konuların kimyasal detayları ile ilgili bir içerik hazırladık.


Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Göksel Demirer, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gülay Bulut ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Prof. Dr. H. Turgut Şahin’in kaleme aldıkları makaleleri keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.


"Ülke Raporu” bölümümüzden; Güneydoğu Asya’daki üçüncü en büyük ekonomi olan Malezya’nın Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (MATRADE) Direktörü İdzham Abdul Hamid ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Türkiye –Malezya ticari ilişkileri ve Türkiye’de Kimya sektörüne yönelik yatırımları ve projelerine dair bilgilere ulaşacaksınız.


Kozmetik, kişisel ve ev bakım ürünleri sektörü, 12-14 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde "Cosmetics & Home Care Ingredients” fuarında bir araya geliyor. Kozmetik dünyasının can alıcı renklerini ve zihinleri manipüle eden esansın büyülü etkisini yaşamak için sizleri de İstanbul Fuar Merkezi’ne bekliyoruz.


Fuarın medya sponsoru olan Turkchem Dergisi Eylül-Ekim sayımızı Türkçe ve İngilizce olarak hazırlayacağız ve şimdiden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederim.


Teknik makaleler, ürün tanıtımları, sektörel rapor, ülke raporu, haberler, sağlıklı yaşam ve kültür-sanat sayfalarıyla yine dopdolu içerikle sizleri baş başa bırakma zamanı.


Keyifli okumalar.

Cosmetics & Home Care’de görüşmek dileğiyle…

Sevgiyle kalın.

Serap KAPTAN