Temmuz - Ağustos Sayısı 2017

Temmuz - Ağustos Sayısı 2017

Güneşin coşku ve umut veren enerjisini hissettiğimiz bu güzel zamanlarda, keyifle okumanız için Turkchem Dergisi Temmuz-Ağustos sayısı yine dopdolu içerikleriyle siz okuyucularımızın karşısında.

 

Bu sayımızda, keyifle okuyacağınız 2 tane röportaja yer verdik.

 

Koray Kimya’nın ikinci kuşak temsilcisi Sayın Koray Uras ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, Koray Kimya’nın sektöre bakış açısı, şirket vizyonu, ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi aldık.

 

Bir diğer söyleşiyi ise Albar Kimya’nın kurucularından Sayın Metin Albar ile gerçekleştirdik. Albar Kimya’nın aile şirketinden profesyonel yapıya dönüşme süreci, laboratuvar cihazlarında teknolojinin önemi ve ürünler hakkında detaylı bilgiler edindik.

 

Değerli akademisyenlerimizden: İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ersin Serhatlı ve öğrencisi Betül Türel Erbay, Yalova Üniversitesi’nden Atilla Taşdelen ve öğrencisi Serhat Oran’ın sektörle alakalı kaleme aldığı inceleme ve araştırma yazılarına ‘’Makaleler’’ bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

 

Bu sayımızdaki ‘’Sektörden Görüşler’’ başlıklı çalışmamızda; Siemens Dijital Fabrika ve Proses Endüstrileri ve Sürücüler Divizyonları Yöneticisi Sayın Kerim Oal, Endüstri 4.0’ın hayatımıza katacağı yenilikler ve Siemens’in bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Ülke Raporu yazımızda ise Özbekistan’ın yeraltı zenginliklerine dayanan ekonomisinin her geçen gün gelişmesi ve global pazardaki yeri hakkında ilgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz bir içerik hazırladık.

 

Keyifle okuyacağınız bir sayı olmasını temenni ederim.

Sevgilerimle.

Çağla Köksal