Üçgen Pigment, 15.05.2012 tarihinde İstanbul'da Yanma Geciktirici Polimer Katkıları

Üçgen Pigment, 15.05.2012 tarihinde İstanbul'da Yanma Geciktirici Polimer Katkıları

ÜÇGEN PİGMENTLER VE POLİMER KATKILARI tarafından,temsilciliğini yürütmekte oldukları dünyanın önde gelen yanma geciktirici üreticisi olan Chemtura firmasından gelecek olan yetkililer tarafından, 15.05.2012 tarihinde İstanbul’ da "Yanma Geciktirici Polimer Katkıları” konulu bir konferans verilecektir.

 

Masterbatch, Compound, Poliüretan, EPS/XPS gibi sektörlere hizmet veren Chemtura Firması bünyesinde, başlıcabrom bazlı yanma geciktiriciler, fosfat bazlı yanma geciktiriciler, polimerik yanma geciktiriciler (YENİ) ve duman bastırıcılar olmak üzere çok çeşitli yanma geciktirici katkılar bulunur.

 

Bu konferans sırasında, özellikle yeni piyasaya sürülmeye başlanacak olan "polimerik yanma geciktiriciler” üzerinde durulacak ve tanıtımı yapılacaktır:

·        Bu grupta yer alan başlıca ürünümüz Emerald 1000; dekabromodifenil oksit veya dekabromodifenil etan yerine geliştirilmiş benzersiz, doğa dostu bromlu yanma geciktiricidir. Mevcut prosesi değiştirmeden veya çok az bir değişiklik ile dekabrom yerine kullanılabilir. Yüksek brom içeriği sayesinde HIPS, poliolefinler ve ABS içeren çeşitli reçinelerde UL 94 V-0 performansını düşük maliyetle sağlar.

·        Ayrıca, Poliüretan sektörüne uygun olan ürünümüz Emerald NH-1; hem otomotiv hem de mobilya sektöründe kullanılan flexible poliüretan (PU) köpük uygulamalarına uygun halojen-free yanma geciktiricidir. Klorlu fosfat esterler yerinekullanılabilen halojen-free ve ekonomik bir yanma geciktiricidir.

·        XPS/EPS tipi malzemeye uygun başlıca ürünümüz Emeral-3000; HBCD yerine geliştirilmiş benzersiz doğa dostu bromlu yanma geciktiricidir. 

Bunun dışında, ilgilendiğiniz spesifik konular (halojen-free, halojen içerikli yanma geciktiriciler,fosfat  bazlı yanma geciktiriciler… vb) var ise firmaya bildirimini rica ederiz. Eğitimin konu akışı müşterilerden gelecek talepler doğrultusunda şekillendirilecektir.

 Yanma geciktiriciler konusunda merak ettikleriniz ve teknik sorularınız için katılımınız önem arz etmektedir.

 Katılımcıların, FRseminer@ucgen.com.tradresine başvurarak katılımcı anketi talep etmeleri rica olunur.